صفحه اصلی | اخبار | آئین‌نامه | خبرخوان | ارتباط با ما

حاکمیت روح آزاداندیشی مهمترین شاخصه کرسی آزاداندیشی است

حاکمیت روح آزاداندیشی مهمترین شاخصه کرسی آزاداندیشی است

رئيس دانشگاه پيام نور دهدشت كرسي هاي آزاد انديشه را فرصتي براي انديشيدن فارغ از جمود فكر عنوان كرد و گفت: حاکمیت روح آزاداندیشی مهمترین شاخصه کرسی آزاداندیشی است.

به گزارش خبرنگار « خبرگزاري دانشجو» از ياسوج، باقر كارگر صبح امروز در جمع دانشجويان مجري برگزاري كرسي هاي ازاد انديشي دانشگاه پيام نور دهدشت با اشاره به برگزاري كرسي هاي آزاد انديشي در دانشگاه هاي كشور، به تاريخ كرسي هاي آزاد فكري پرداخت و گفت: كرسي هاي آزاد انديشي سابقه ای به اندازه تاریخ دین اسلام دارد چرا که ائمه بزرگوار در سراسر زندگی خود به مناظره گفتگووبحث وجدل می پرداختند.وي افزود :امروز نیز باتوجه به ضرورت ارتباط با جهان کنونی و نظریات مختلف و بر حسب نیاز های روحی ومعنوی بشر، دستورات مقام معظم رهبری دراین مورد صادر شده تا زمینه رشد مادی ومعنوی جامعه اسلامی فراهم شود.

رئيس دانشگاه پيام نور دهدشت با اشاره به به اين سخن امام خميني (ره) كه فرمودند: دانشگاه مبدا همه تحولات است،‌ بيان داشت: جایگاه طرح موضوعات مبهم ودر عین حال مورد نیاز جامعه به عهده دانشگاه وحوزه است چرا که دانشگاه محلی است که افکار واندیشه ها در آن عرضه می شود و موافقین و مخالفین استدلال هاي خود را پیرامون موافقت و مخالفت خود بیان می کنند.

كارگر خاطر نشان کرد: دانشجویان و طلاب به عنوان خواص و فرهیختگان سره را از ناسره تشخیص می دهند، لذا بر جامعه دانشگاهی لازم است که چنین موضوعاتی را مورد بحث و تحلیل قرار داده وتا نتیجه گیری کامل، رسانه ای و در معرض عموم قرار نگیرد چون آثار مخرب و زیانباری به جای می گذارد.

وي جنبش های دانشجویی را مظهری از اندیشه و فرهنگ جامعه دانست و گفت: برای تحقق یک جنبش مطلوب چهار مسئله اجتناب ناپذیر و نیازمند است، ترویج و تحکیم فرهنگ قرآنی، ایجاد فرهنگ آزاد اندیشی و بالا بردن قدرت تحلیل، نظام آموزشی تاثیر گذار وتمسک به ولایت.

کارگر حاکمیت روح آزاداندیشی را مهمترین و اولین شاخصه کرسی آزاداندیشی دانست و گفت: کرسی آزاداندیشی به معنای واقعی بستری است که شرکت کنندگان، مجری و مخاطب فرصت پیدا می کنند که آزادانه وبدون هیچگونه وابستگی وجمود فکری اندیشه کنند.

رئيس دانشگاه پيام نور دهدشت درپایان ابراز داشت: کرسی آزاد اندیشی یک حرکت سیاسی نیست و باید باعث تحول وپیشرفت در علوم و به خصوص علوم انسانی گردد

منبع: خبرگزاری دانشجو                                               . http://snn.ir/news-13910319002.aspx

 
5 تیر 1391 0:54 بعدازظهر