صفحه اصلی | اخبار | آئین‌نامه | خبرخوان | ارتباط با ما

شخصیت های علمی باید مشارکت فعال در کرسی های آزاداندیشی داشته باشند

شخصیت­های علمی باید مشارکت فعال در کرسی­های آزاداندیشی داشته باشند

دکتر ضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، در نشست مشترک مسئولان وزارت علوم و نمایندگان مردم  استانهای سیستان و بلوچستان ، کرمان و هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گزارش کیفی از برنامه های معاونت فرهنگی و اجتماعی ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر ضیاء هاشمی، مهمترین برنامه خود را تشکیل اطاق فکر استادان اعلام کرد و افزود: نگاهی که تا به حال وجود داشته این بوده که همه برنامه ها از مرکز به استانها ارسال می شده است. بنای ما بر این است که این تعامل برعکس باشد. ما به دنبال آن هستیم که استادان ایده های خود را به ما بدهند و اولین گام در اجرای این برنامه، امروز برداشته شد و قرار شد که هر استان ماهیانه یک گزارش تحلیلی به ما ارائه کنند به این ترتیب ما در پایان سال از هر استان 12 گزارش تحلیلی خواهیم داشت و از نظرات و محتوای اطاق فکر استادان بهره خواهیم برد. دکتر هاشمی، فعال کردن بخش جشنواره ها را از دیگر برنامه های معاونت فرهنگی و اجتماعی دانست و از جشنواره حرکت، رویش و باران نام برد و اظهار داشت: باید حداقل زمینه ها را فراهم کنیم تا شاهد جهش جدی در این زمینه از سوی دانشگاهها باشیم تا دانشگاهها بتوانند آثار هنری خود را بهتر منتشر کنند.

معاون وزیر علوم در خصوص کرسی های آزاد اندیشی اعلام کرد: علی رغم تعداد زیاد کرسی های آزاد اندیشی ازبعد آماری، باز هم تاکید می کنیم که شخصیت های علمی باید مشارکت فعال در کرسی های آزاد اندیشی داشته باشند تا بستر خلاقیت ها بيشتر فراهم شود.

 
2 بهمن 1392 8:00 صبح