صفحه اصلی | اخبار | آئین‌نامه | خبرخوان | ارتباط با ما

كرسي‌هاي آزاد‌انديشي اتاق فكري براي ايده‌ها هستند

مسئول كانون مطالعات زنان و خانواده بسيج دانشجويي دانشگاه علوم پزشكي شاهرود در خصوص اهميت كرسي‌هاي آزادانديشي گفت: كرسي‌هاي آزاد‌انديشي اتاق فكري براي ايده‌ها هستند.
به گزارش خبرگزاري آريا، فاطمه نريماني وجود سئوالات متعدد و روحيه پرسشگري را از ويژگي هاي نسل دانشجو دانست و تصريح كرد: تنها راه پاسخ به اين نيازها كرسي هاي آزاد انديشي است.
وي در خصوص اهميت كرسي‌هاي آزادانديشي گفت: اين كرسي‌ها فرصت تحقيق و پردازش اطلاعات را به دانشجويان مي‌دهد و در واقع اتاق فكري باز براي ايده‌هاي متفاوت هستند.
مسئول كانون مطالعات زنان و خانواده بسيج دانشجويي دانشگاه علوم پزشكي شاهرود در خصوص تعريف آزاد انديشي و روشنفكري تاكيد كرد: آزاد انديشي روشنفكري به معناي آن نيست كه هر چه از منابع غربي حتي دانشگاه هاي معتبر به نام علم و دانش بدستمان مي رسد بدون تحليل و تطبيق با داشته هاي اسلامي خودمان بپذيريم.
نريماني بيان داشت: محصول اين تفكرات به اصطلاح آزادانديشانه موجب شبهه افكني در اذهان جوياي حقيقت دانشجويان شده و اهداف فمينيستي و مكاتب غربي عملا دنبال مي شود.
مسئول كانون مطالعات زنان و خانواده بسيج دانشجويي دانشگاه علوم پزشكي شاهرود با انتقاد از كم كاري مسئولان دانشگاه در اين خصوص خاطر نشان كرد: براي باثمرتر شدن كرسي هاي آزاد انديشي بايد جلسات متناسب با درك و سليقه دانشجويان برگزار شود و مصاديق و مثال هايي براي فهم آنان به كار رود تا به نتيجه مطلوب و دلخواه برسد.
 
24 دی 1390 4:17 بعدازظهر