صفحه اصلی | اخبار | آئین‌نامه | خبرخوان | ارتباط با ما

برگزاري کرسي آزاد انديشي توسط بسيج دانشجويي دانشگاه جامع علمي کاربردي

كرسي آزاد انديشي توسط بسيج دانشجويي دانشگاه جامع علمي کاربردي برگزار شد.
به گزارش خبرگزاري آريا، به همت معاونت تحليل و بررسي مرکز بسيج دانشجويي دانشگاه جامع علمي کاربردي استان تهران و با همكاري دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه كرسي آزاد انديشي با موضوع بررسي روابط دختر و پسر آزاد...؟ در مرکز علمي كاربردي فرهنگ و هنر واحد 6 تهران برگزارشد.
حجت الاسلام سرلك در ابتداي جلسه و بعنوان كارشناس اين كرسي با اشاره به تاکيدات و منويات امام خامنه اي (مدظله العالي) بر اجرايي شدن کرسي هاي آزاد فکري در سطح دانشگاه ها براي ايجاد فضايي دوستانه و صميمي براي بيان و تحليل موضوعات گوناگون در سطح جامعه، اظهار داشت: اين گونه جمع هاي دانشجويي باعث مي شود مهمترين گام که همان شناخت و معرفت است برداشته شود. هميشه شناخت ها مهم تر از اقدام ها و برنامه ريزي هاي ما است، در اين جمع ها کسي نمي خواهد حرفي را تحميل نمايد بلکه اين استدلال هاست که راه گشا خواهد بود. استدلالي را مي شنويم و استدلالي را مي گوييم و در هر کدام از استدلال ها نکته اي را دريافت مي کنيم. اين تبيين است نه انتخاب ، اين نوري است که روشن مي شود تا در جايي که بايد راه گشا باشد.در ادامه جلسه يکي از دانشجويان در تاييد رابطه احساسي ميان دختر و پسر اينطور استدلال کرد که رابطه ميان دختر و پسر پيش از انتخاب براي زندگي مشترک و ايجاد آگاهي نسبت به خصوصيات يکديگر باعث کاهش درصد شکست در زندگي مشترک مي گردد. از طرفي در دوره اي که علم در ثانيه در حال تغيير است و والديني که گاهاً بي خبر از اين حجم تغييرات سرگرم زندگي روزمره اند نمي توانند نياز عاطفي فرزندان خود را برطرف نمايند اين رابطه ي احساسي مي تواند نياز عاطفي را ارضا نمايد.
در پاسخ به اين استدلال يکي از دانشجويان با اشاره با عدم مستدل بودن اين صحبت افزود : در پاسخ به اين دوست عزيز بايد بگويم اين دختر و پسري كه ما از آن سخن مي گوييم چه تعريفي از روابط دارند و آيا حدودي كه براي اين رابطه چه بر اساس احكام اسلامي چه براساس فطرت انساني تعيين شده است را رعايت مي كنند . آثار منفي اينگونه روابط به هر دليل و بهانه هاي كه ايجاد شود بيشتر از نكات مثبت آن است اگر بنا به شناخت از ويژگي رفتاري جنس مخالف است دوران نامزدي بهترين زمان براي اين شناخت است.يکي ديگر از موافقين رابطه احساسي ميان دختر و پسر بيان نمود كه فضاي دانشگاه فضاي باز و آزادتري نسبت به دبيرستان است با توجه به نيازي كه در وجود هر انساني وجود دارد باعث مي شود فرد با ورود به اين فضاي آزاد عرصه را براي برقراري رابطه، مناسب يابد و متاسفانه در جامعه ما اين نياز سرکوب مي شود و سعي مي شود بر آن سرپوش گذاشته شود.
حجت الاسلام و المسلمين سرلک در پاسخ به اين نظرات ضمن اشاره به اين موضوع که در دنياي مدرن امروز كمپاني هاي بزرگي در پشت همين نياز وجودي و غريزي انسان پنهان شده اند و موجبات تباهي انسان را فراهم آورده اند ، افزود: اسلام اين رابطه را نه سركوب مي كند نه آن را انكار مي نمايد بلكه آن را محدود مي نمايد و حتي در قالب ازدواج به اين نياز پاسخ گفته است و البته هر محدوديتي دليل بر شكست و سرکوب نيست كه همين كنكور با تمام محدوديت هاي خود نتيجه اي بسيار خوب به ارمغان مي آورد .ايشان در پايان با اشاره به اين نکته که بايد توجه كنيم كه ارتباط يك ابزار است هدف نيست انسان رابطه برقرار مي كند تا نقص خود را برطرف نمايد ارتباط احساسي ميان دختر و پسر به عنوان جنس مخالف و نامحرم صدماتي به هر دو طرف اين ارتباط وارد مي كند كه گاهاً غير قابل جبران است چرا كه در مشاوره ها افراد زيادي بوده اند كه به دليل شكستي كه در اين رابطه متحمل شده اند نگاه و ديدشان تماماً به جنس مخالف تغيير كرده است كه اين حاكي از صدمات روحي و رواني وارد شده به آن فرد است.
 
24 دی 1390 4:22 بعدازظهر